Elections


FIND YOU PRECINCT CLICK HERE
REGISTER TO VOTE  
CLICK HERE


                                                                        
COUNTY ELECTIONS
                                                                                                Primary: August 26, 2014
                                                                                      General Election: November 04, 2014
COMMISSIONER, AT LARGE, DISTRICT 2
The candidates are as follows:
Norm Roche (R) *Incumbent*
Patricia Gerard (D)
Ed Hooper (R)
Click here to view district map

COMMISSIONER, DISTRICT 4
The candidates are as follows:
Susan Latvala (R) *Incumbent*
Scott Fisher (R)
Timothy Keffalas (R)
Wanda Kimsey (R)
Jack McAdoo (D)
Michael Milhoan (R)
Peter Nehr (R) 
Dustan Showers (I)
Click here to view district map

COMMISSIONER, DISTRICT 6
The candidates are as follows:
John Morroni (R) *Incumbent*
Thomas Rask (R)
Jack Harris (L)
Click here to view district map


                                                                            STATE ELECTIONS
                                                                                                    Primary: August 26, 2014
                                                                                        General Election: November 04, 2014
FLORIDA GOVERNOR
The candidates are as follows:
Rick Scott (R) *Incumbent*
Charlie Christ (D)
Kyle Gibson (I)
Rubin Anderson (I)
Elizabeth Cuevas-Neunder (R)

Farid Khavari (D)
Marcelle Martelly (D)
Jeffrey Rabinowitz (I)
Nan Rich (D)


FLORIDA ATTORNEY GENERAL
The candidates are as follows:
Pam Bondi (R) *Incumbent*
George Sheldon (D)
Perry Thurston (D)
Bill Wohlsifer (L)

FLORIDA CHEIF FINANCIAL OFFICER
The candidates are as follows:
Jeff Atwater (R) *Incumbent*
William Rankin (D)

FLORIDA COMMISSIONER OF AGRICULTURE
The candidates are as follows:
Adam Putnam (R) *Incumbent*
Thaddeus Hamilton (D)

FLORIDA SENATE, DISTRICT 20
The candidates are as follows:
Jack Latvala (R) *Incumbent*
Tony Caso (L)
Roy Zahid (R)
Click here to view district map

FLORIDA SENATE, DISTRICT 22
The candidates are as follows:
Jeff Brandes (R) *Incumbent*
Judithanne McLauchlan (D)
Click here to view district map

FLORIDA HOUSE OF REPRESENTATIVES, DISTRICT 64
The candidates are as follows:
James Grant (R)
*Incumbent*
Click here to view district map


FLORIDA HOUSE OF REPRESENTATIVES, DISTRICT 65
The candidates are as follows:
Carl Zimmerman (D) *Incumbent*
Debbie Faulkner (R)
Chris Sprowls (R)

Click here to view district map


FLORIDA HOUSE OF REPRESENTATIVES, DISTRICT66
The candidates are as follows:

Larry Ahern (R) *Incumbent*
Click here to view district map


FLORIDA HOUSE OF REPRESENTATIVES, DISTRICT 67
The candidates are as follows:
Christopher Latvala (R)
Thomas Ryan (D)
Steven Sarnoff (D)
Christopher Shepard (R)
Frederick Thompson (R)
Click here to view district map

FLORIDA HOUSE OF REPRESENTATIVES, DISTRICT68
The candidates are as follows:
Dwight Dudley (D)
*Incumbent*
Joshua Black (R)
Bill Young II (R)
Click Here to view district map

FLORIDA HOUSE OF REPRESENTATIVES, DISTRICT 69
The candidates are as follows:
Kathleen Peters (R) *Incumbent*
John Govoni (R)
Scott Orsini (D)
Randy Taylor (L)
Click here to view district map


FLORIDA HOUSE OF REPRESENTATIVES, DISTRICT 70
The candidates are as follows:
Darryl Rouson (D) *Incumbent*
Sharon Russ (R)
Click here to view district map


                                                                         FEDERAL ELECTIONS
                                                                                                   Primary: August 26, 2014
                                                                                        General Election: November 04, 2014
12TH CONGRESSIONAL DISTRICT
The candidates are as follows:
Gus Bilirakis (R) *Incumbent* 
James Denton Jr. (R)
Click here to view district map

14TH CONGRESSIONAL DISTRICT
The candidates are as follows:
Kathy Castor (D) *Incumbent*
Eddie Adams (R)
Click here to view district map